پنج شنبه ٠٣ خرداد ١٣٩٧
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 640915
 بازدید امروز : 257
 کل بازدید : 1022089
 بازدیدکنندگان آنلاين : 5
 زمان بازدید : 1.7500
اخبار > برگزاري نشست آينده آرمان فلسطين در سايه تحولات منطقه‌اي و بين المللي در بيروت


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاري نشست آينده آرمان فلسطين در سايه تحولات منطقه‌اي و بين المللي در بيروت

در اين نشست که عصر چهارشنبه 31 خرداد 1396 برگزار شد، چند تن از شخصيت ها و نمايندگان احزاب فلسطيني در لبنان سخنراني کردند. 
در ابتدا محمد رضا صفري قاري قرآن اعزامي از کشورمان، آياتي از کلام الله مجيد قرائت کرد. سپس مروان عبدالعال مسئول جبهه خلق براي آزادي فلسطين در سخنان خود گفت: بسياري از درگيري هاي امروز منطقه بر اساس خلق يک دشمن وهمي و مبارزه با آن به جاي مبارزه با دشمن اصلي است؛ در نتيجه، مسأله مبارزه با اشغالگري در فلسطين از موضوع محوري خاورميانه به يکي از موضوعات فرعي تنزل يافته، به رغم مقاومت مشروع، حماس و ايران در صدر فهرست تروريستي قرار گرفته‌اند. وي بر گزينه مقاومت تا رفع اشغالگري کامل تأکيد کرد.
در ادامه ابوعماد الرفاعي نماينده جنبش جهاد اسلامي در سخناني به تلاش واشنگتن براي عادي سازي روابط کشورهاي عربي و رژيم صهيونيستي و سعي کشورهاي عربي در ارتباط با اين رژيم اشاره کرد و آن را يکي از مسائل تهديد کننده فلسطين دانست. وي يکي ديگر از موانع آزاد سازي فلسطين را، کاهش آگاهي عمومي مردم در اين خصوص شمرد و بر ضرورت رفع آن تأکيد کرد.
وي با اشاره به پيش بيني کسينجر در سال 2011 مبني پايان عمر اسرائيل ظرف 10 سال آينده، گفت امروزه با عنايت به ضعف کشورهاي حافظ اسرائيل، افزايش آگاهي ملت‌ها و افزايش امکانات و توانايي‌هاي مقاومت، بيش از سال 2011 به نابودي اسرائيل ظرف چند سال اعتقاد پيدا کرده ام.
علي برکه نماينده جنبش مقاومت اسلامي حماس نيز در اين نشست با اشاره به دو موضوع بعد سرزميني و مقدسات اسلامي و مسيحي واقع در فلسطين گفت: قضيه قدس صرفا اسلامي نيست بلکه قضيه اي جهاني است. و اين مقدسات عنوان اصلي نبرد آينده در فلسطين را تشکيل مي‌دهد.
وي با تأکيد بر اين که هرگونه راه حل مشکل فلسطين بايد دو مسأله آزاد سازي همه خاک فلسطين و بازگشت همه فلسطيني ها به کشورشان را تضمين کند گفت: مسير مذاکره و سازش که در گذشته تجربه شده به خاطر برخوردن به دو مانع حق بازگشت و مسأله قدس به شکست منتهي شد اما مسير مقاومت کارآيي خود را در سال 2000 و 2006 در لبنان و در سال 2005 در غزه به اثبات رساند؛ بنابراين ما در برابر الگويي قرار داريم که توانسته تاکنون بخشي از خاک فلسطين را آزاد کند و اين نمونه ها تجربه هاي عملي و عيني ما از مقاومت و راه حل روشن مسأله است.
سخنران پاياني نشست فتحي ابوالعردات نماينده سازمان آزاديبخش فلسطين در لبنان، قدس را از ارکان هويت جهان اسلام و مسيحيت شمرد و با اشاره به اهميت راهپيمايي روز قدس گفت خيزش عمومي امت در حمايت از مبارزه ملت فلسطين و مقدسات آن، تجديد نظر همه جانبه ما در رويکردمان را طلب مي کند در غير اين صورت قبله گاه اول مسلمانان و زادگاه حضرت عيسي همچنان در چنگال صهيونيست هاي اشغالگر باقي خواهد ماند.


١٠:٣٨ - 1396/04/10    /    شماره : ٦٨١٤٢٥    /    تعداد نمایش : ١٠٠خروج