سه شنبه ٢٦ تير ١٣٩٧
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 650067
 بازدید امروز : 61
 کل بازدید : 1037862
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 1.1094
اخبار > نشست تخصصی «کنفرانس امنیتی تهران 2» در بیروت آغاز به کار کرد


  چاپ        ارسال به دوست

نشست تخصصی «کنفرانس امنیتی تهران 2» در بیروت آغاز به کار کرد

به گزارش ایرنا، این نشست با همکاری موسسه پژوهشی ابرار معاصر تهران به عنوان دبیرخانه کنفرانس امنیتی تهران و مرکز مطالعات راهبردی و اسناد لبنان در هتل «رامادا» در بیروت برگزار می شود.
«محمد فتحعلی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان نیز به همراه برخی از شخصیت های سیاسی و دیپلماتیک و علمی در مراسم افتتاحیه نشست بیروت حضور داشت.
نشست تخصصی بیروت یکی از سمینارهای مقدماتی دومین کنفرانس امنیتی تهران است.
دومین کنفرانس امنیتی تهران با عنوان «امنیت منطقه ای در غرب آسیا؛ چالش ها و روندهای نوظهور» به کوشش موسسه ابرار معاصر تهران و ده ها موسسه تحقیقاتی دیگر در 18 دی ماه 1396 در تهران برگزار خواهد شد.
در نشست بیروت سه پنل تخصصی با حضور پژوهشگرانی از لبنان و چند کشور دیگر از جمله ایران برگزار خواهد شد: 1-رویکرد قدرت های اورآسیایی به چالش های دوران گذار؛ 2-مولفه های ثبات از دیدگاه قدرت های منطقه ای و 3-چالش های اصلی مقاومت و نیروهای مستقل.
«جلال دهقانی فیروزآبادی»، «بهزاد احمدی»، «حسین آجرلو» و «کیوان حسینی» پژوهشگران و صاحبنظران ایرانی شرکت کننده در نشست تخصصی بیروت هستند.
نخستین کنفرانس امنیتی تهران سال گذشته با شعار گفت‌وگو، احترام، اعتماد و همکاری متقابل بین کشورهای منطقه غرب آسیا جهت نیل به امنیت و پیشرفت جمعی با همکاری بیش از پانزده مرکز و اندیشکده مطالعاتی راهبردی و مشارکت طیف وسیعی از نخبگان دانشگاهی و پژوهشی از داخل و خارج از کشور در تهران برگزار کرد.
اهداف اصلی برگزاری کنفرانس امنیتی تهران «فهم و شناخت واقعی از الگوی راهبردی تحولات منطقه و آینده نگاری آن» و «تولید گفتمان بومی و مشترک بین نخبگان جهت مشارکت در تصمیم سازی و اجماع سازی» اعلام شده است.


٠٨:٣٥ - 1396/06/17    /    شماره : ٦٨٥٤٥٨    /    تعداد نمایش : ٧٢خروج