چهارشنبه ٢٨ آذر ١٣٩٧
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 4420
 بازدید امروز : 47
 کل بازدید : 1075217
 بازدیدکنندگان آنلاين : 14
 زمان بازدید : 1.2031
تاريخچه و اهداف

درباره ما
 
 
تاريخچه و اهداف:
 
 
    رايزني فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در لبنان فعاليت خود را در سال 1986 آغاز نمود و در طول اين مدت با اجراي توافقنامه هاي همكاري موجود بين دو كشور، جهت تحيم روابط فرهنگي ايران و لبنان تلاش نموده است.
 رايزني در نتيجه تلاش و فعاليت هاي خود در اين مدت توفيقات قابل توجهي در معرفي فرهنگ ايران به مردم لبنان بدست آورده است، فرهنگي كه بواسطه ارزش هاي اسلامي منزلت و جايگاه والايي يافته و انقلاب اسلامي ايران كه بيش از يك ربع قرن از وقوع آن مي گذرد، برپاية آن استوار است.رايزني فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در لبنان همچنين در راستاي فعاليت هاي خود، در شناساندن گنجينه هاي فرهنگي لبنان به مردم ايران نيز سهيم بوده است.
 
 
گشايش مركز جديد:
 
 
در 23 ارديبهشت ماه 1382 برابر با 13 مه سال 2003 ميلادي آقاي سيد محمد خاتمي رئيس جمهوري اسلامي ايران در خلال ديدار تاريخ خود از لبنان محل جديد رايزني را در بيروت افتتاح كرد. افتتاح اين مركز نقطه تحولي در مسير فعاليتهاي رايزني بشمار مي آيد و امكان گسترش حوزه فعاليت رايزني را فراهم نمود.
 رئيس جمهور در اين ديدار با اشاره به نقش رايزني در تحكيم روابط فرهنگي بين ايران و لبنان، و همچنين جايگاه منحصر بفرد لبنان و بويژه بيروت به عنوان محل برخورد و همزيستي فرهنگ ها و اديان مختلف، بر اهميت نقش مركز جديد رايزني در بهبود روابط ايران و جهان عرب تأكيد نمود.
   
 
گشايش مركز جديد پس از حمله تروريستها
به دنبال حمله ددمنشانه تروريستها به رايزني فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در بيروت در اواخر سال 92 ، سبب گرديد تا پس از تخريب ساختمان قبلي به ساختماني جديد با شرايط امنيتي بهتر نقل مكان گردد. رايزني فرهنگي جديد در نزديكي سفارت جمهوري اسلامي ايران در بيروت از 1/1/93 مجدداً آغاز به كار نمود.