جمعه ٢٨ دی ١٣٩٧
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 18504
 بازدید امروز : 156
 کل بازدید : 1078931
 بازدیدکنندگان آنلاين : 5
 زمان بازدید : 1.2344
لبنان - مراسم بزرگداشت «علامه دكتر مصطفي الرافعي» در شهر طرابلس
لبنان - مراسم بزرگداشت «علامه دكتر مصطفي الرافعي» در شهر طرابلس
date : 1383/10/01
status : برگزار نشده

مراسم بزرگداشت «علامه دكتر مصطفي الرافعي» در شهر طرابلس لبنان

در راستاي تكريم صاحبان انديشه و شخصيتهاي فرهنگي،رايزني فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در لبنان روز سه شنبه 1/10/1383 مراسم بزرگداشت متفكّر برجسته و سنّي مذهب لبنان «دكتر مصطفي الرافعي» را به مناسبت چهارمين سالگرد در گذشت وي در مركز فرهنگي شهر طرابلس (شمال لبنان) برگزار نمود.
 اين مراسم كه در فضاي اخبار نگران كنندة انفجارهاي كور در شهرهاي مقدس كربلا و نجف از سوي عناصر استعمار و در پوشش اهل سنّت، برگزار شد پيام عميقي در برداشت و آن اينكه شيعيان اينگونه اقدامات را از سوي عوامل وابسته به بيگانه مي دانند و در برابر آن خويشتن دار هستند و جمهوري اسلامي ايران آن را از سوي كساني مي داند كه در صدد تفرقه افكني ميان برادران اهل سنت و شيعه مي باشند.
 شهر طرابلس لبنان از مهمترين پايگاههاي اهل سنّت لبنان به شمار مي رود و سالن  500  نفري مركز فرهنگي اين شهر آكنده از جمعيّتي بود كه براي شركت در مراسمي كه رايزني فرهنگي جمهوري اسلامي ايران براي يك شخصيت سنّي مذهب برپا كرده بود، شركت نموده بودند.
 نمايندگان رياست جمهوري، رياست پارلمان و نخست وزير لبنان و نيز آقاي شيخ زهير شاويش از بلند پايه ترين شخصيتهاي اهل سنّت كه رهبري اخوان المسلمين شاخة لبنان را بر عهده داشته است از جمله شركت كنندگان در اين مجلس بودند.

در اين مراسم، سخنرانان جملگي بر نقش جمهوري اسلامي ايران در تقريب ميان مذاهب اسلامي و ايجاد وحدت تأكيد ورزيده و تلاش پر ثمر رايزني فرهنگي را در اين زمينه مورد ستايش قرار دادند. آنان با اشاره به تلاشهاي علمي و تأليفات دكتر مصطفي الرافعي، وي را دانشمندي روشن بين و دلسوز دانستند كه امت اسلامي نيازمند چنين شخصيتهايي است.

 خاطر نشان مي سازد آقاي دكتر مصطفي الرافعي، اديب، قاضي، ديپلمات، نويسنده و يك انديشمند منادي تقريب ميان مذاهب اسلامي بود و تأليفات متعددي از جمله كتاب «اسلامُنا في التوفيق بين السنة و الشيعة» و كتاب
«الامام الخميني لبنَة اساسيّة في سياسته و فقهه» را از خود بر جاي گذاشته است.

تعداد نمایش : 936 <<بازگشت