جمعه ٢٨ دی ١٣٩٧
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 18503
 بازدید امروز : 151
 کل بازدید : 1078926
 بازدیدکنندگان آنلاين : 5
 زمان بازدید : 1.1875
لبنان - ميزگرد بررسي كتاب آقاي شيخ مرسل نصر با عنوان«معالم الحلال و الحرام عند الموحدين الدروز»
لبنان - ميزگرد بررسي كتاب آقاي شيخ مرسل نصر با عنوان«معالم الحلال و الحرام عند الموحدين الدروز»
date : 1383/11/09
status : برگزار نشده

ميزگرد بررسي كتاب آقاي شيخ مرسل نصر
با عنوان "معالم الحلال و الحرام عند الموحدين الدروز

روز چهار شنبه 17/4/83 ميزگردي بمنظور بررسي و نقد كتاب «معالم الحلال و الحرام عند الموحدين الدروز» نوشته آقاي شيخ مرسل نصر رئيس دادگاه عالي دروز لبنان با حضور جمعي از شخصيتهاي علمي، فرهنگي و سياسي در محل رايزني فرهنگي بيروت برگزار گرديد.

در اين مراسم كه با تلاوت آيات قرآن مجيد آغاز گرديد ابتدا سيدمحمد حسين هاشمي رايزن فرهنگي طي سخناني، از نويسنده كتاب به جهت تلاش علمي در زمينه تقريب بين مذاهب اسلامي تقدير نمود و اين مراسم را ادامه سلسله برنامه هاي رايزني در بزرگداشت نويسندگان لبناني كه پل ارتباطي بين دو ملت ايران و لبنان مي باشند، دانست.
سپس آقاي شيخ قاضي يوسف عمرو طي سخناني در بارة اين كتاب گفت: اين كتاب حلقه گمشده دوستداران معرفت و حقيقت و پاسخي به همه اتهامات و أكاذيبي است كه در ايام جنگهاي لبنان متوجه طايفه دروز بوده است. ضمن آنكه نويسنده عادات پسنديده و مستحبات و همچنين عادات زشت قبيله اي و مكروهات در نزد دروز را در كتاب خود لحاظ نموده كه منبع مناسبي جهت پيروان اين آئين مي باشد.

سپس آقاي دكتر شيخ محمد نمر زغموت جانشين مفتي فلسطين در لبنان در خصوص اين كتاب گفت: نويسنده در عقيده و شريعت غوطه ور شده و كتاب او نه تنها از لحاظ شكلي بلكه از لحاظ محتوايي بر متن آيات قرآني و فرمايشات ائمه اهل بيت(ع) منطبق مي باشد.
در پايان آقاي شيخ مرسل نصر ضمن تشكر از رايزن فرهنگي به جهت برگزاري اين ميزگرد گفت: كتاب اينجانب پاسخي است به كساني كه حلال و حرام كتاب اينجانب پاسخي است به كساني كه حلال و حرام موحدين دروز را منطبق با شريعت اسلامي نمي دانند و همچنين تلاشي در جهت رسيدن به وحدت اسلامي در كنار وحدت ملي مي باشد.
تعداد نمایش : 1021 <<بازگشت